Kręci Nas Recykling – druga edycja kampanii Oponeo.pl na rzecz środowiska naturalnego

Zebranie 31 ton odpadów i 11 487 sztuk zużytych opon, a także posadzone 2 872 drzewa to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii Kręci Nas Recykling zainicjowanej przez Oponeo.pl. W tym roku już po raz drugi, we współpracy z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, lider sprzedaży opon stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość terenów zielonych. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpocznie się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. Daty te nie są przypadkowe – 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Organizatorzy dodali do planu wydarzenia dwa nowe punkty, których realizacja będzie kolejną cegiełką, mającą realny wpływ na otaczające nas środowisko. 

Edukacja oraz realne działania lokalnych społeczności 

Kampania będzie przebiegać dwutorowo. Jednym z głównych jej elementów jest przeprowadzenie na terenie całej Polski minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon. W akcje zaangażowane są również społeczności lokalne (grupy mieszkańców, szkoły, organizacje pozarządowe).

Jednocześnie prowadzone będą działania informacyjne na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon. Wykaz ekologicznych akcji oraz mnóstwo wiedzy nt. recyklingu opon dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling 

Również klienci sklepu Oponeo.pl mogą zaangażować się w działania związane z kampanią Kręci Nas Recykling. Wszystkie osoby, które w trakcie trwania kampanii skorzystają z usługi dostawy z montażem w jednym z serwisów partnerskich oznaczonych na stronie logo kampanii, będą mogły za darmo zostawić w tym serwisie swoje zużyte opony. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A. część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe. 

 
Sadzimy razem drzewa i pomagamy zwierzakom 

Sprzątanie terenu nie jest jedynym celem kampanii Kręci Nas Recykling. Podobnie jak w roku poprzednim Oponeo.pl planuje za każde 4 zebrane opony posadzić 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce. Do łącznej liczby zebranych odpadów zostanie wliczone także to ogumienie, które przy okazji wymiany opon trafią do warsztatów oznaczonych logiem kampanii. 

W tym roku inicjatorzy akcji postanowili zatroszczyć się również o zwierzęta przebywające w schroniskach. Formą wyróżnienia dziesięciu gmin, które zbiorą największą liczbę odpadów podczas zbiórek, będzie prawo wyboru schronisk dla zwierząt, do których trafi wsparcie finansowe od Oponeo.pl.  

#krecinasrecykling #zmieniamyotoczenienalepsze