Czy domowe ogrody sferyczne okażą się przyszłością dla miłośników zdrowej żywności?

W czasach prężnie rozwijających się start-upów technologicznych pojawiają się również pomysły związane bezpośrednio z ekologią. Przykładem takiej nowoczesnej firmy jest Ogarden.

Ogarden to bezdźwiękowy i bezwonny system nowatorskiej uprawy roślin, który został zaprojektowany z myślą o domowym środowisku i jest wyposażony we własną przestrzeń wewnątrz urządzenia, co czyni go kompaktowym i mobilnym.

Uprawianie własnego ogrodu domowego nigdy nie było łatwiejsze. Nowatorski, sferyczny ogród z obracającym się okrągłym kołem zapewnia optymalne warunki dla roślin liściastych i ziół, pozwalając na ich uprawę praktycznie każdemu.

System jest wyposażony w małą torebkę organicznej gleby , a właściciele mogą wybrać katalog z sadzonkami, w tym sałatą, bazyli, cebulą, marchewką, szczypiorkiem itd. Pierwszym krokiem jest sadzenie nasion w glebie, w specjalnej półce pod lampą neonową. Kiedy sadzonki są gotowe, należy je przenieść do rosnących rur i umieścić w poszczególnych szczelinach wewnątrz koła.

Kiedy rośliny są na swoim miejscu, koło powoli zaczyna obracać się wokół centralnej lampy. Programowalna żarówka wewnątrz lampy włącza się i wyłącza, w zależności od cyklu rośliny, zapewniając spójne światło każdej roślinie. Zieleń powinna być podlewana raz i dwa razy w tygodniu, a różnorodne organiczne i ekologiczne warzywa w zasięgu ręki.

Nie ma co się dziwić, że spodobał się wielu osobom, a jego popularność w Stanach i Europie rośnie każdego dnia.

ogarden.org