11-13 października Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO

Ekologiczne produkty stają się normą

W Polsce istnieje blisko 1000 sklepów specjalistycznych z produktami ekologicznymi, we wszystkich  sklepach wielkopowierzchniowych znajdują się całe sekcje z żywnością i produktami ekologicznymi, coraz częściej również na stacjach benzynowych można znaleźć przekąski czy napoje w jakości bio, także w drogeriach, zielarniach czy aptekach spotkamy tego typu  produkty. Bardzo dynamicznie rozwija się także sprzedaż w kanale e-commerce co nie wyklucza istnienia bazarów, targowisk czy kooperatyw zakupowych. Zwolennicy żywności wysokiej jakości mogą coraz częściej spotkać tego typu produkty w restauracjach, choć w HoReCe jest jeszcze sporo pracy, aby ekologia stała się normą.

Blisko 200 firm na BIOEXPO Warsaw

BIOEXPO Warsaw to nowe wydarzenie w Polsce dedykowane branży żywności i produktów ekologicznych, które stanowi idealne narzędzie promocji dla całego sektora bio produktów. Udział w tegorocznej edycji potwierdziło blisko 200 firm z Polski, Włoch, Niemiec, Holandii, Grecji, Ukrainy, Sri Lanki czy Bangladeszu – oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które zostaną zaprezentowane  sześciu strefach tematycznych: food&drink, beauty&cleaning, biolife, ekotech, bioagro i supporting bodies. Producenci, dystrybutorzy przedstawią tylko produkty certyfikowane.

Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy oraz dystrybutorzy żywności i produktów ekologicznych z kupcami, przedstawicielami sieci handlowych, właścicielami sklepów specjalistycznych, reprezentantami hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty biznesowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju. Lokalizacja naszego centrum, w sąsiedztwie międzynarodowego lotniska, 15 min samochodem od centrum Warszawy sprawia, że w targach chętnie uczestniczą osoby decyzyjne w zakresie zakupów z sektora handlu, FMCG, jak i HoReCa – mówi Agata Szczepaniak, Dyrektor Projektu – BIOEXPO Warsaw.

Zdrowa porcja wiedzy

Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi będzie miał szansę także uczestniczyć w trzydniowym Kongresie BIOEXPO, podczas którego kompleksowo zostanie podjęta tematyka rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Eksperci i praktycy dyskutować będą również o zdrowiu, zagrożeniu jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej Planety i na wiele innych tematów. Najnowsze trendy zaprezentowane zostaną w STREFIE NOWOŚCI gdzie wystawcy pokażą swoje wybrane produkty, a odwiedzający spośród nich wybiorą ich zdaniem najlepsze. Do dyspozycji zarówno wystawców jak i odwiedzających oddany zostanie dedykowany Job Center, w którym będzie można dowiedzieć się jak napisać poprawnie CV, jak przeprowadzić idealną autoprezentację, a także złożyć swoje CV i znaleźć wymarzoną pracę w sektorze ekologicznym. Wystawcy zaś zgłoszą swoje zapotrzebowanie.

Atrakcje dla odwiedzających

Do odwiedzenia BIOEXPO Warsaw organizatorzy zapraszają również konsumentów, którzy najwięcej znajdą dla siebie w niedzielę (13.10.2019). Tego dnia ambasadorzy ekologicznego stylu życia: Katarzyna Bosacka, Mama Alergika Gotuje oraz Grzegorz Łapanowski będą opowiadać, gotować, doradzać i przekonywać do zmiany swoich nawyków żywieniowych i stylu życia poprzez wykluczenie produktów konwencjonalnych na korzyść tych w jakości BIO, ORGANIC, EKO, DEMETER, FAIRTRADE. Tego dnia będzie można również dowiedzieć się od Mariusza Budowskiego (Odmładzanie na Surowo) jakie wyroby spożywać by zachować zdrowie i młodość na długie lata. Będzie także można zrobić zakupy na BioBazarze Special Edition, zjeść BIO brunch, napić się ekologicznych napojów. Na wspólne gotowanie zaprasza Fundacja Szkoła na Widelcu, która od lat pracuje na rzecz dobrego żywienia pokazując dzieciom jak jeść zdrowo i smacznie.

Partnerem Głównym Targów jest LIDL – sieć sklepów dyskontowych działających na terenie 26 państw europejskich.

Więcej informacji o imprezie, programie targów, liście wystawców oraz innych atrakcjach poza wystawienniczych na stronie www.bioexpo.pl i na profilach na Facebooku i Instagramie: bioexpo.warsaw.

Zapraszamy!


Miejsce:

Ptak Warsaw Expo
Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe
Al. Katowicka 62
05-830 Nadarzyn

Godziny otwarcia targów:

11.10.2019 godz. 10.00 – 18.00
12.10.2019 godz. 10.00 – 18.00
13.10.2019 godz. 10.00 – 17.00

Lista wystawców
https://bioexpo.pl/lista-wystawcow/

Program Kongresu
https://bioexpo.pl/kongres/