20 września 2019 PROTEST TYSIĘCY MIAST – MŁODZIEŻOWY STRAJK KLIMATYCZNY

Są za młodzi, żeby głosować, ale wystarczająco dojrzali, żeby rozumieć jaką przyszłość szykują dla nich dorośli. Nie czekają na prawa wyborcze i już teraz, na ulicach miast na całym świecie, domagają się spełnienia swoich postulatów. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest w całości złożony z nastolatków, ale to nie są beztroskie dzieciaki tylko młodzi obywatele o twarzach równie poważnych jak ich 16-letnia liderka – szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg.

Strajkują w obronie klimatu, bo chcą żyć w świecie w którym nie będą musieli walczyć o wodę i żywność, uciekać przed huraganami i obserwować jak masowo wymierają gatunki. Zrozumieli, że ci, którzy powinni zapewnić im bezpieczeństwo i ochronę, nie robią nic, żeby zapobiec zbliżającej się katastrofie. Część z nich wakacje spędzała protestując pod urzędami miast, jesienią wracają nie tylko do szkół, ale i do masowego strajkowania. 20 września 2019 roku w ponad 60 miastach w całej Polsce będą dopominać się o polityków zdecydowanych działań. Już, natychmiast, nie za parę lat, bo według badań, żeby zapobiec katastrofie, została nam tylko dekada. Są zdeterminowani, myślą długofalowo, przyroda ma dla nich wartość. O ilu politykach, przeciwko którym stają, można powiedzieć to samo?

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na Facebooku: https://www.facebook.com/FridaysForFuturePL/

Możesz także dołączyć do ruchu rodziców, wspierających działania protestującej młodzieży: https://www.facebook.com/RodzicedlaKlimatu/